نحوه استفاده از ترکیب رنگ های مختلف(Accent) در فضای خانه

نحوه استفاده از ترکیب رنگ های مختلف(Accent)  در فضای خانه

رنگ Accent مدتهاست که یک روش مورد علاقه طراحی بوده است. رنگ Accent  یک سایه خاص است که در مقابل بقیه اتاق است. به همین ترتیب، رنگ های Accent  معمولا جسور و روشن هستند. سایه می تواند در چندین قطعه، از بالشتک های صندلی تا کاشی backsplash به سمت بالش ها ظاهر شود. ترکیب رنگ  در اتاق باعث ایجاد انسجام می شود. اما شما مجبور نیستید فقط یک رنگ Accent  داشته باشید. شما همچنین می توانید رنگ های Accent  چندگانه را در یک فضای استفاده کنید تا نگاه رنگی بیشتری داشته باشید. 
به خانواده سایه ای مشابه نگاه کنید
 شما چند گزینه دارید. یکی از ساده ترین روش های ایجاد نگاه، دو سایه است که در خانواده های یکسان رنگ هستند (به عنوان مثال، سایه های گرم یا سایه های سرد).
با انتخاب این روش، می توانید مطمئن باشید که رنگ ها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می شوند و می توانید آنها را به هر طریقی که می خواهید ترکیب کنید. هر جایی که انتخاب کنید رنگ های Accent  خود را انتخاب کنید، می توانید یک ظاهر جسورانه و روشن یا یک محیط آرام و خنک ایجاد کنید.

آزمایش ضدها
گزینه دیگری این است که از سایه های تضاد کامل استفاده کنید، مانند عکس بالا. این فضایش ترکیبی از قرمز و آبی برای تن علاقه بصری است. سایه های مختلف و بافت هر دو رنگ سبب سبک زیادی می شوند.
برای اینکه این سبک به خوبی کار کند، باید سایه ها را در ابعاد متعادل در سراسر اتاق ترکیب کنید. به این ترتیب، هیچ بخشی از اتاق صرفا یک سایه نیست. این یک نگاه منطقی و یکپارچه ایجاد می کند که به نظر می رسد هم هدفمند و هم برنامه ریزی شده است.


آزمایش با سایه های رنگین کمان
می خواهید فراتر از دو سایه باشد؟ سعی کنید یک رنگین کمان رنگی را در اتاق خود بیابید. فضای فوق استفاده از سایه های رنگین کمان در برابر دیوارهای سفید و مبلمان سفید خنثی، نگاهی سرگرم کننده و آرام به شما می کند.


با این وجود، چه چیزی باعث می شود همه رنگها با هم ترکیب شوند، عناصری هستند که سبک های رنگین کمان را ترکیب می کنند. در این مورد، قطعات رنگین کمان را بر روی دیوار، حاوی قلم های رنگارنگ و الگوی راه راه در بالای منوی ها جستجو کنید. این قطعه های همه گیر شامل شاخص هایی هستند که شما سعی می کنید رنگین کمان را به آنها بیافزایید، تمام رنگها را برای یک نگاه هدفمند به ارمغان بیاورید
بافت برای رنگ های (Accent)
چندگانه
یکی از بزرگترین قوانین برای استفاده موثر از رنگ های لهجه، داشتن درجه بالایی از بافت است. فقط به این دلیل که شما با استفاده از رنگ های لهجه چندگانه به این معنی نیست که قانون پنجره را حذف می کند.
به عنوان مثال، در اتاق خواب بالا قرار دهید: با ترکیبی از بنفش و سبز در یک الگوی بسیار بافتی روی روتختی، این دو سایه به طور منظم تر نشان داده می شوند. طراحی همچنین نشان می دهد که چگونه دو دیواره لهستانی در یک اتاق یکسان ترکیب می شوند، از آنجا که دیوارهای لهستانی روش اولیه ای است که مردم رنگ های لهجه را معرفی می کنند.
یکی از رنگ های غالب و یک لهجه ظریف را انتخاب کنید
آخرین نکته ما آسان است: انتخاب یک رنگ برای تعریف فضا، و سپس رنگ دوم خود را به ظرافت آن  استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یک دیوار بلند و پر زرق و برق رنگ آمیزی را  در حمام بالا امتحان کنید. برای علاقه های بصری، یک گلدان گل زرد فقط کمی پاپ اضافی را فراهم می کند.


این سبک بهترین کار این است که اگر شما به یک خانواده رنگی برسید، به عنوان رنگ ظریف معمولا به اندازه کافی برای ایستادن روی آن به تنهایی نیست. اگر شما از خانواده اصلی رنگ بیرون بیایید، خطر این سبک را به نظر میرسد که خیلی بیخوابی است.
با استفاده از رنگهای مختلف  در منزل شما ممکن است یک کار دلهره آور به نظر برسد، اما راه های زیادی برای موفقیت در انجام آن وجود دارد. یکی از این نکات را امتحان کنید و برای همه مهمانان یک درمان بصری ایجاد کنید.
آیا می خواهید به هر کدام از این ها نگاه کنید؟ کدام رنگ  را دوست دارید ترکیب کنید؟

نام نحوه استفاده از ترکیب رنگ های مختلف(Accent) در فضای خانه
Print
ارسال شده: شهریور 6, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 1166
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید