تشک ارکیدهمعرفی انواع تشک

تشک ها را به طور کلی به ۵ دسته زیر تقسیم بندی می کنند:

۱- تشک فنری

تشک فنری، برای اشخاصی با سن پایین و افراد با وزن کمتر مناسب است. از ویژگی های تشک های فنری می توان به این موضوع اشاره کرد که به دلیل ارتجاعی بودن تشک، وزن در سطح تشک پخش می گردد. نسبت به تشک های طبی و فنری ارزان تر است و همچنین، مخاطبان بیشتری دارد.

تشک طبی و فنری (تشک پاکت اسپرینگ، تشک طبی و تشک فنری مموری فوم دار)

بنوع دیگری از تشک ها، طبی و فنری هستند. تشک خوب برای همه سنین ضروری است. به جهت آنکه در تشک طبی، اسفنج با دانسیته بالا و دیواره M دار استفاده می شود و فنر بندی خوبی هم دارد، طول عمر تشک افزایش می یابد و خواب آرامی هم برای استفاده کننده به همراه دارد.

با این حال، نمی توان گفت همه علاقمند به خوابیدن بر روی تشک طبی هستند. اگر در تشک طبی، فنر پاکتی و منفصل بکار رفته باشد یا دارای مموری فوم دار (برای تطابق بهتر و بیشتر تشک با بدن شما) باشد، کیفیت و بالطبع قیمت متفاوت خواهد بود.

۳- تشک طبی (تشک فومی، تشک تمام اسفنجی، تشک تمام مموری فوم)

در تشک های طبی چون خاصیا طبی دارند، از فنر استفاده نمی شود. تشک طبی، همان نوع فومی ارزان ترین تشک است که داری وزن سبک، سفت، قابل شستشو و زیپ دار می باشند و جنس آن یونولیت بوده و عمر نسبتا کمی دارد. تشک های طبی نوع اسفنجی، با کیفیت تر و نرم تر هستند. البته بر اساس کیفیت، اسفنج و قیمت تشک طبی نیز متفاوت خواهد بود. تشک تمام مموری فوم دار، نسبتا قیمت بالاتری دارد.

۴- تشک آبی

نوع دیگری از تشک ها هستند که شاید کم تر درباره آن ها شنیده باشیم. تشک آبی! تشک های آبی طرفداران مخصوص خود را دارند و با پر کردن آب گرم، حالت ارتوپدیک پیدا می کند. البته اغلب در پیک نیک ها و مکان ها تفریحی کاربرد دارند.

۵- تشک بادی

تشک
تشک
تشک

طراحی سایت و پشتیبانی: IRANSITE