شیشه سکوریت

شیشه سکوریت از لحاظ فیزیکی و گرمایشی قوی تر از شیشه معمولی است. انقباض بیشتر لایه داخلی در طول خط تولید باعث ایجاد تنش های فشاری در سطح شیشه ای که توسط تنش کششی در بدن شیشه محاسبه شده است، می شود .این استرس فشرده بر روی سطح شیشه باید حداقل 69مگاپاسکال (10.000 PSI )باشد .برابرای اینکه شیشه شرایط ایمنی را داشته باشد تنش فشاری سطح باید بیش از 100 مگاپاسکال( 15.000 PSI ) باشد. به عنوان یک نتیجه از افزایش تنش سطح، شیشه شکسته شده فقط به قطعه های کوچک دایره ای تجزیه می شود برعکس قطعات تیز دندانه دار.
 

سکوریت کردن

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه های ساختمانی انجام میشود. این فرایند را میتوان بر روی شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد. این نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجره، رنگی، رفلکس دار، چاپ شده و یا لاکی می باشد . شیشه سکوریت در مقیاس ضخامت، در ضخامت های یکسان با شیشه های ساده در برابر شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به طوری که به راحتی می توان گفت که مقاومت مکانیکی آن 5 برابر بیشتر است. در صورتی هم که شیشه بشکند، برخلاف شیشه های ساده شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش ندارند

ثبت سفارش شیشه سکوریت

فرایند سکوریت کردن شیشه

عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می باشد. شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می گردد. در این فرایند شیشه را تا مرحله نرم شدن در بالای۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده، سپس سریعاً به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می شود. در مرحله سرد سازی شیشه، لایه های بیرونی آن سریع تر از لایه های داخلی خنک می گردند که این امر موجب استحکام شیشه می گردد. در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می گردد.

معرفی مجریان شیشه سکوریت

 

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از ۵برابر می گردد.

در صورت شکست شیشه، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می دهد.

:موارد استفاده

شیشه سکوریت در جائیکه استحکام، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده می باشد. عموماً شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مقابله از خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ از شیشه سکوریت در سمت ها و عقب خودرو استفاده می گردد .

در جلو از شیشه لمینیت استفاده می گردد چرا که در هنگام ضربه نمی شکند.

هنگامی که پارامترهایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می کند، شیشه مقاوم سازی شده (سکوریت) مورد استفاده قرار می گیرد. معمولترین مورد استفاده این شیشه بدین خاطر که پس از شکست، بصورت قطعات ریز در می آید در صنعت اتومبیل برای شیشه های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی شود استفاده می گردد)

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی ها و برش های تمام اتومات دستگاهای واترجت دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک کوره هایی از نوع کانوکشن و غیره می تواند انواع شیشه های هودطرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه سینک های شیشه ای با طرح های کار شده بر روی شیشه اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال شیشه های تزیینی را تولید نمود.


طراحی سایت و پشتیبانی: IRANSITE