چسب آکواریوم

چسب آکواریومدرزگیر سیلیکونی یا چسب آکواریوم، یکی از انواع چسب‌های مقاوم در برابر رطوبت بوده که به دلیل سیلیکون و اکسیژن موجود در ترکیب آن در برابر آب مقاوم است و می‌توان از آن برای آب بندی، گرفتن درزها، پر کردن حفره‌ها و ... استفاده کرد. مزیت اصلی چسب سیلیکونی یا همان چسب آکواریوم مقاومت بالای آن در مقابل رطوبت و دمای است. به همین دلیل این چسب از به ثبات بالایی در مقابل جریانات آب و هوایی و تغییرات شیمیایی دارد که می توان از آن در هر منطقه‌ای استفاده کرد. چسب آکواریوم در سه رنگ سفید، بیرنگ و مشکی وجود دارد که از بیرنگ آن برای استفاده در شیشه و ساخت آکواریوم استفاده می‌شود. از چسب‌های سیلیونی مشکی در اتومبیل ها برای چسباندن شیشه و از رنگ سفید آن برای درزگیرهای خانه استفاده می‌شود.موارد مصرف چسب آکواریوم


چسب سیلیکون دارای بافتی نرم است که قابلیت ارتجاع زیادی به آن می‌دهد؛ به همین دلیل این چسب یکی از بهترین چسب‌ها برای مصارف خانگی است. این چسب قابلیت ایجاد اتصال میان سطوح مختلفی مانند شیشه، آلومینیوم، سرامیک، مس، استیل و حتی چوب را دارد. از چسب آکواریوم می‌توان برای انجام کارهای مرمتی زیادی در خانه مانند: آب گیری کاشی و سرامیک، آب گیری اطراف سینک آشپزخانه، درزگیری درب و پنجره، لوله کشی آب و فاضلاب، چسباندن شیشه و حتی ساخت برخی وسایل مانند آکواریوم و کاردستی استفاده کرد. همچنین از چسب آکواریوم در صنعت خودرو سازی برای حفاظت از واشرها در مقابل دمای بالا و فشار نیز استفاده می‌شود.


چسب سیلیکونچسب آکواریوم در بسته‌بندی‌های مختلف به فروش می‌رسد، بسته‌های استوانه‌ای شکل که همراه با تفنک آن باید تهیه شود و تیوپ های خمیر دندانی رایجترین نوع عرضه آن می‌باشد. این چسب به این دلیل استفاده زیاد در امر آکواریوم سازی به چسب آکواریوم معروف است. با توجه به آنچه که گفته شد داشتن یک چسب آکواریوم نسبت به سایر چسب‌های ساختمانی در خانه از الزام بیشتری برخوردار است.

 ثبت سفارش چسب آکواریوم بی رنگ 

  انواع درزگیر و ماستیک  


محبوب ترین ها
پربازدیدترین ها