روشهای تمیزکردن کاغذ دیواری

روشهای تمیزکردن کاغذ دیواری

حتی تمیز کننده ترین متخصص ممکن است کاغذ دیواری را نادیده بگیرد.  کاغذ دیواری خاک و گرد و غبار را جذب می کند.  بسته به وضعیت کاغذ دیواری شما، پاک کردن آن ممکن است نیاز به گرد و غبار و حذف لکه ها داشته باشد. خوشبختانه این کار غیرممکن نیست. با مواد مناسب، بعضی از استحکامات و کمی گریس  شما می توانید دیوارهای خود را به حالت اولیه خود برگردانید.
نوع کاغذ دیواری را مشخص کنید. تصور کنید که چه نوع کاغذ دیواری را روی دیوارهای خود دارید. کاغذ دیواری وینیل برای تمیز کردن دشوار نیست. تصویر زمینه پوشش داده شده گاه با پوشش آکریلیک یا وینیل پوشیده شده است که به راحتی قابل شستشو است. تصویر کاغذ ساده نباید مرطوب شود. در صورت امکان، شما باید آن را پاک کنید. 
شما می توانید کاغذ دیواری وینیل را پاک کنید، اما باید مطمئن شوید که با هر سایشی تمیز نیست. مثلاً شما نمی خواهید از یک اسفنج خشن استفاده کنید.


1-

دیوارها را تمیز کنید که پوشش محافظتی با اسفنج خشک ندارند. اسفنج خشک، که بدون هیچ رطوبتی است، به آرامی خاک را بر روی کاغذ دیواری پاک می کند.
2-
کاغذ دیواری را پاک کنید. مقدار کمی صابون ظرف را در حدود دو قاشق غذاخوری که با یک آب گرم در یک سطل است مخلوط کنید. صابون  برای جلوگیری از رنگ آمیزی تصویر زمینه با مواد شوینده رنگی استفاده کنید. یک پارچه نرم یا اسفنجی را در محلول آماده شده فرو کنید. پاک کننده اضافی را به سطل بریزید. راه حل تمیز کردن را با کشیدن کمی از آن در یک منطقه غیر قابل تشخیص آزمایش کنید. اگر تصویر زمینه صدمه نبیند، شروع به تمیز کردن کنید. سطح را از بالا به پایین پاک کنید. در جهت جوش عمودی تمیز کنید. یک بخش را در یک حرکت دایره ای پاک کنید.
صابون را بیش از حد نزنید چون استفاده از مقدار زیادی صابون، خاک را به دیوارها می چسباند.
شما ممکن است بخواهید از پد پاک کننده استفاده کنید، زیرا معمولا برای تصویر زمینه خیلی سخت است
تست راه حل تمیز کردن در یک منطقه کوچک و پنهان، مانع از صدمه زدن به کل دیوار می شود، در صورتی که پاک کننده ناپایدار باشد. سطح در نزدیکی پایه ها به ندرت به دیگران قابل توجه است و نقطه ای برای آزمایش است.
3-
کاغذ دیواری را بشویید و خشک کنید. این جایی است که سطل دوم وارد می شود. با استفاده از آب از آن سطل و یک پارچه جدید، هر قسمت را با آب پاک کنید. از آب زیاد استفاده نکنید شما نمی خواهید با دیوارهای مرطوب پایان دهید. با یک حوله خشک تمیز، بلافاصله سطح را خشک کنید تا مانع رطوبت و پاره شدن کاغذ دیواری شود.
گردگیری کاغذ دیواری
1-

از جاروبرقی استفاده کنید. کارآمد ترین روش برای از بین بردن گرد و غبار از دیواره های خود،برس است. [3] قبل از شروع، برس جاروبرقی را اضافه کنید. بسته به طول قدتان شما ممکن است بخواهید از نردبان برای رسیدن به لکه های بالاتر دیوار خود استفاده کنید. در بالای دیوار شروع کنید و چندین بخش را در یک زمان انجام دهید. به آرامی برسید تا تمام دیوار را کامل کنید.2
یک طی را انتخاب کنید، ترجیحا یک پارچه  میکرو فیبر، . طی را روی دیوار از چپ به راست بکشید. این روش به شما کمک می کند به گوشه های گرد و خاکی دیوارهایتان برسید. جارو را جابجا کنید، گرد و خاک پاک کن، از بالای دیوار به پایین. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که هیچ سطح دست نخورده ای را جا نگذاشته اید.
اگر گرد و غبار بر روی زمین ریخته شود، آن را بشویید.
3
گردگیری با پارچه. دیوارها را مستقیما با آن پاک کنید. اگر دیوارهایتان زیاد باشد، ممکن است بخواهید نردبانرا برای رسیدن به گوشه ها ببرید. از بالای صفحه شروع کنید و گرد و غبار را که می بینید پاک کنید. همانطور که حرکت می کنید، اطمینان حاصل کنید که پارچه هایتان خیلی کثیف نشده اند. پارچه کثیف دیوارهای شما را لکه دار خواهد کرد.
لکه گیری
علامت های رنگی را پاک کنید. از یک چاقوی پلاستیکی استفاده کنید و کلاهک اضافی را دور بریزید. هر یک از بیت های چسبنده که از آن خارج می شود، باید از بین بروند. هنگامی که سطح پاک شود، حوله های کاغذی را روی لکه قرار دهید. در حال حاضر، یک اتو را به پایین ترین درجه حرارت بالای لکه فشار دهید. یک دقیقه صبر کنید تا مداد رنگی باقی مانده به حوله برسد. حوله ها را بردارید و لکه ها باید پاک شوند.اگر شما دارای کاغذ دیواری قابل شستشو هستید، پس باید با استفاده از راه حل که برای تمیز کردن دیوارها استفاده می کنید، یک پارچه روکش کنید. سپس، لکه ها را به آرامی پاک کنید تا ناپدید شوند.

 یک پاک کننده صمغ هنری پیدا کنید. با استفاده از این پاک کن، به آرامی در دیوار قرار دهید. پاک کن باید روغن و خاک را با اثر انگشت به سمت چپ برگرداند. اگر شما دارای کاغذ دیواری وینیل هستید، می توانید از این صابون و آب استفاده کنید. یک ظرف صابون و آب را در یک کاسه بگذارید. یک پارچه را داخل کاسه قرار دهید تا آن را مرطوب کنید. سپس از پارچه برای شستن  دیوار استفاده کنید.

لکه های گریس را حذف کنید. اول، حوله کاغذی را روی لکه ها قرار دهید. یک اتو را روی حرارت کم روی حوله های کاغذی اجرا کنید. گریس باید به حوله های کاغذی خیس شود. حوله را برای رفع لکه ها بردارید.
پودر تالک نیز می تواند کار کند. پودر تالک را روی یک دستمال کاغذی بگذارید. پودر تالک را روی دیوار بمالید. پودر را 10 دقیقه بگذارید. پودر را از دیوار با اسفنج خشک یا برس خشک کن.
اگر این کار نمی کند، می توانید سعی کنید از پاک کننده با پاک کننده سدیم percarbonate خلاص شوید، که نقطه را سفید می کند.  یک پارچه را به این تمیزکننده بشویید و سپس آن را  چهار تا شش دقیقه بر روی لکه قرار دهید. سپس پارچه را بردارید، رنگ باید از بین رفته باشد. با یک پارچه یا حوله مرطوب، نقطه را پاک کنید. سپس بعد از آن با استفاده از یک پارچه خشک، آن را بشویید.

نام روشهای تمیزکردن کاغذ دیواری
Print
ارسال شده: مرداد 6, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 1281
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید