مسکن تنها بازار جذاب اقتصاد ایران است

طبق گزارش تکنو ساخت(Technosakht.com)و به نقل از خبر گزاری ایسنا:نقدینگی بازارها به هر حال باید به یک سمت و سویی راه پیدا کند و نمی تواند ایستا باشد. یا باید به بخش ارز برود، یا طلا، بورس و مسکن. بازار های ارز و سکه توسط تیم اقتصادی دولت کنترل می شود که البته کار درستی می کند. بخش بورس نیز در حال حاضر چندان جذاب نیست. لذا سرمایه ها آهسته به مسکن می آید که باعث افزایش معاملات و طبعا تغییر قیمت می شود. این مشکل از گذشته وجود داشته و هم اکنون نیز با توجه به نبود عرضه ی کافی، قیمت ها مرتبا تغییر می کند.وی افزود: بعد از فراز و نشیب های سیاسی که در یک ماه اخیر گذراندیم، جامعه نسبتا آرام شده است. در چنین شرایطی مسکن جایگاه خود را پیدا می کند؛ زیرا سرمایه ها وقتی به بخش مسکن می آید امن می شود و بازدهی دارد.این کارشناس بازار مسکن با اشاره به افزایش ۶.۸ و ۳ درصدی قیمت مسکن شهر تهران طی دو ماه اخیر گفت: تغییر قیمت، غیرمنتظره نبود؛ چرا که اوایل امسال قیمت حدود ۱۲۰ درصد افزایش داشت و بعد بازار ملک، عقب نشینی کرد. اما الان به شب عید نزدیک می شویم که طبق روال، معاملات بالا می رود؛ زیرا سال بعد با یک تورم سنواتی مواجهیم. این روند از قبل انقلاب بوده و طی این سال ها ادامه داشته است.

محتشم خاطرنشان کرد: بازار مسکن معمولا از نیمه دوم بهمن ماه راه می افتاد ولی امسال دو ماه زودتر رونق گرفت. معتقدم اگر جلوتر برویم با توجه به محدودیت سایر بازارها، بخش مسکن بیشتر خود را نشان می دهد. از تیرماه امسال تا کنون قیمت مسکن در تهران ۵۰۰ هزار تومان در هر متر مربع افزایش داشته که عدد قابل توجهی است.وی با بیان این که متقاضیان واقعی در این شرایط روز به روز توان خود را از دست می دهد، گفت: دولت باید در جهت احداث واحدهای کوچک اقدام کند. افزایش وام هم کفایت نمی کند؛ زیرا آن قدر قیمت ها بالا رفته که افزایش وام پاسخگو نیست. می بینیم که در تهران خیلی افراد به دلیل ناتوانی از پرداخت اجاره مسکن مهاجرت می کنند؛ چرا که در شرایط رکود تورمی، هرچه کار کنند درآمدها هدر می رود.این عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان درباره پیش بینی از قیمت مسکن در سال آینده گفت: به نظر می آید با رشد ملایم قیمت مواجه باشیم. در دو ماه آینده به دلیل تغییر مقطع سال، معاملات انجام می شود و قیمت ها احتمالا اندکی بالا می رود. سال آینده هم کمتر از امسال تورم نخواهیم داشت. این بدان معناست که همه چیز از جمله مسکن گران تر می شود. به هر حال مجموعه ای از عوامل همچون مصالح ساختمانی، زمین و خدمات، قیمت مسکن را تشکیل می دهد. امسال سرعت رشد قیمت مسکن نسبت به سال قبل کاهش داشته و رشد سال آینده هم در حد امسال خواهد بود.به گزارش ایسنا، مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۸ به میانگین ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان در هر متر مربع رسیده که سه درصد نسبت به ماه قبل و ۴۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد. هم چنین تعداد معاملات مسکن شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۰ هزار و ۸۶۲ فقره بوده که نسبت به ماه قبل ۱۲.۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۸.۲ درصد افزایش نشان می دهند.

نام مسکن تنها بازار جذاب اقتصاد ایران
نوع محصول-خدماتتکنو ساخت,اخبار روز,مسکن,کرایه مسکن,قیمت مسکن در غرب تهران, اجاره خانه در تهران, اخرین قیمت مسکن در تهران, اجاره نامه, از بازار مسکن چه خبر, اره مسکن, بال رفتن قیمت مسکن, افزایش 3 درصدی قیمت مسکن, اقدام ملی مسکن, ارزش معاملات در مسکن, تعداد معاملات مسکن در شهر تهران, رکورد بازار مسکن, فروش مسکن در ت
Print
ارسال شده: بهمن 8, 1398,
دسته ها: اخبار, اخبار روز,
نظرات: 0,
نویسنده: admin300
تعداد نمایش ها: 619

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر