فراخوان مسابقه چالش زندگی جمعی رم

موضوع   

 رم به دلایل متعدد یکی از گران ترین شهر های دنیا شناخته می شود.تاثیر ماندگار فساد آمیخته با بازار غرق شده آپارتمان ها که به اصطلاح میکروآپارتمان نامیده می شود و هر کدام 10،7 و یا فقط 4 متر مربع مساحت دارند باعث شده است تا شرایط برای کسانی که در رم به دنبال زندگی مقرون به صرفه هستند ،مخدوش شود.

شهر های بزرگ هر روزه گران تر و همچنین با افرادی که بیش از هر زمان دیگری از هم جدا افتاده اند، تنها تر از گذشته می شوند. مفهوم زندگی جمعی از صدها سال پیش در جوامع وجود داشته است وامروزه در جوامع غربی دوباره شروع به ظهور کرده است. جوامع از طریق معماری ساخته می شوند به طوری که با ایجاد فضاهای مشترک ساکنان به شیوه های متعدد به اشتراک گذاشتن غذا و یا حتی مراقبت از کودکان با یکدیگر تعامل برقرار می نمایند.زمان تحویل و داوری طرح ها

تاریخ ثبت نام : 30,فروردین

تاریخ ارسال آثار : 16,خرداد

 اهداف مسابقه  

مسابقه چالش زندگی جمعی رم از شرکت کنندگان درخواست می کند تا مفهومی برای مسکن مقرون به صرفه و جمعی در رم ارائه دهند . این مسابقه به علاقه مندان معماری و طراحی این شانس را می دهد تا  ایده ای کاملا نوین را در مورد روش زندگی،که با  در آمد کم و زندگی جمعی ارتباط داشته باشد را ، ارئه دهند. به جای ایجاد صد ها اپارتمان کوچک در مرکز شهر رم خانه های جمعی می توانند چیزی بیش از یک مکان مقرون به صرفه باشند و تبدیل به جامعه ای پویا در مرکز ایتالیا شوند.

طراحی باید در مورد الزامات زمین و متریال های سازه ای حداقل ها را در نظر بگیرد تا قابلیت این را داشته باشد تا به صورت بالقوه در هر نقطه ای از زمین اجرا شود. هیچ ابعاد و اندازه ای برای خانه ها در نظر گرفته نشده است و طرح ها باید به قدر کافی انعطاف پذیر باشند تا  با موقعیت ها،سایز ها و ظرفیت مختلف ساکنین مطابقت بپذیرند.

هیچ سایت مشخصی برای مسابقه در نظر گرفته نشده است بنابراین شرکت کنندگان می توانند هر نقطه ای از شهر رم را برای سایت خود در نظر بگیرند.

نکته حائز اهمیتی که شرکت کنندگان در مسابقه باید همواره به ان توجه کنند این است که  مسابقه چالش زندگی جمعی رم تنها یک راه حل ساده برای مسکن جمعی نیست بلکه مفهومی جدید در زندگی اجتماعی است و باید بر اساس اصول زندگی جمعی توسعه پیدا کند.

 


ارسال آثار

شما باید یک شیت A1 به صورت عمودی یا افقی ارسال کنید. باید کد ثبت نام را در گوشه بالا سمت راست شیت درج کنید. فراموش نکنید بخش اسپم را چک کنید. برای پروژه تان یک عنوان یا شعار انتخاب کنید. این عنوان میتواند هر جایی از شیت درج شود. شیت های بدون عنوان و کد ثبت نام اجازه شرکت در مسابقه را نخواهند داشت.

شما باید پروژه تان را به صورت آنلاین از طریق www.rethinkingcompetitions.com انجام دهید.

شرکت کننده پس از تایید پرداخت از طریق ایمیل فایلی با عنوان welcome/ welcome دریافت خواهد کرد. اطلاعات تکمیلی در این ایمیل در اختیار داوطلبان قرار میگیرد.

شرکت کنندگان پس از تکمیل فرآیند پرداخت ایمیلی با عنوان Welcome/Bienvenidos دریافت میکنند. ویژگی ها و نام گذاری فایل ها در این ایمیل شرح داده میشود.

در نهایت تمام فایل ها در یک فایل ZIP قرار میگیرند. (با حجم حداکثر 8mb)

اطلاعاتی مثل گرافیک، عکس ماکت ها، پرسپکتیو ها، اسکیس ها، رندرها، نوشته ها و … میتوانند برای معرفی بهتر پروژه در شیت قرار بگیرند. (نمیتوانید ماکت ها را ارسال کنید.)

داوران مسابقه را بر اساس کیفیت معماری، پرزنته مناسب و ترکیب کلی کار ارزیابی میکنند.

 

 جوایز

  • نفر اول: 3.000 دلار
  • نفر دوم: 1.500 دلار
  • نفر سوم:500 دلار
  • جایزه دانشجویی:500 دلار
  • جایزه معماری سبز: 500 دلار
  • تقدیر از 6 طرح برتر
نام فراخوان مسابقه چالش زندگی جمعی رم
چاپ
فراخوان مسابقه چالش زندگی جمعی رم
ارسال شده: دی 23, 1397,
دسته ها: اخبار, مسابقات,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 130

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید