8 نوع چسب صنعتی

8 نوع چسب صنعتی

 امروزه انواع مختلفی از چسب صنعتی وجود دارد که در ساختمان های مختلف و برای صنایع مختلف استفاده می شود. همه اینها چند چیز مشترک دارند؛ مهمتر از آن این است که آنها طراحی شده و توسعه یافته اند تا میزان پول و زمان لازم برای استفاده از آنها کاهش یابد. شرکت ها صرفه جویی قابل توجهی در توسعه چسبندگی صنعتی و کارآمد دارند. بنابراین، به نظر می رسد که برای هر دو کاربر و تولید کننده یک موقعیت برنده وجود دارد. انواع مختلف چسب ها براساس ترکیب یا خواص آنها طبقه بندی می شوند. همچنین طبقه بندی اضافی بر اساس مکانیزم درمان چسب وجود دارد. خشك كردن، فرآيند سخت كردن محصول با استفاده از روش هاي مختلف مانند مواد شيميايي يا نور ماوراء بنفش است. شایع ترین انواع چسب صنعتی عبارتند از:
1. رزین
رزینها نوعی پلیمری از منشا مصنوعی هستند. رزین ها می توانند نوع چسبنده های ترموستاتیک و ترموستاتیک باشند، به این معنی که آنها می توانند در دماهای بالا باز شوند یا پس از اتمام فرآیند پخت، می توانند دوباره باز شوند.
2. ذوب داغ
چسب های ملایم داغ به سخت شدن و نرم کردن آنها هر زمان که آنها می خواهند، با استفاده از سرد یا گرما اجازه می دهد. چسب های ملایم داغ دارای کیفیت پیوندی عالی هستند و هنگامی که حرارت داده می شوند می توانند به سرعت به مواد متصل شوند. یکی از بزرگترین مزایای چسب های ذوب داغ این است که اگر کاربر در هنگام ساختن اشتباه کند، چسب را می توان به آسانی پاک کرد و دوباره استفاده کرد.
3.  اسپری کردن
 اسپری کردن  باعث اتصال موارد مختلف به طور موقت و دائمی می شود . چسب اسپری را می توان روی سطوح ناهموار و متخلخل استفاده کرد و ضد آب و شفاف است. اسپری ها انعطاف پذیر هستند و رنگ نمی کنند. آنها برای محیط زیست در نظر گرفته می شوند، زیرا آنها حاوی مواد تشکیل دهنده کلر نیستند.
4. اکریلیک
چسبهای اکریلیک نیاز به زمان زیادی برای تنظیم و خشک شدن دارند، در مقابل انواع دیگر چسبها. چسب های اکریلیک از مکانیزم رادیکال استفاده می کنند که شامل دو جزء جداگانه می شود که با هم ترکیب می شوند و ویژگی اتصال را ایجاد می کنند. شما می توانید چسب های اکریلیک را در 2 نوع مختلف، حلال و امولسیون، که هر دو در ساخت و ساز استفاده می شود.
5. چسب بی هوازی
چسب های صنعتی بی هوازی می توانند بدون استفاده از اکسیژن یا هوا تنظیم شوند و برای استفاده  وقتی که شما نیاز به ایجاد مهر و موم تنگ بدون استفاده از گرما، اکسیژن و یا حتی نور هستید مفید هستند. این نوع چسب می تواند انواع مختلفی از مواد مانند کاغذ، سنگ تراشی، پلاستیک، چوب، لاستیک، شیشه، پارچه، سرامیک و الاستومر را بچسپاند.
6. رسانا:
چسب رسانا در ساخت و ساز و صنایع مورد نیاز است که باید از تخلیه الکترواستاتیک، یا رادیو و تداخل الکترومغناطیسی از زمان وقوع آن ناخواسته جلوگیری شود. چسب های هدایت شده می توانند باعث انقباض حرارت شوند زیرا لایه های گرماده را بین محصولات و اجزای تشکیل می دهند.
7. چسب اپوکسی
چسب اپوکسی در صنایع خاص مانند صنایع خودرو و هواپیما به طور گسترده ای استفاده می شود؛ این نوع چسب می تواند سریع و سطوح بتونی را نیز درمان کند. چسب اپوکسی نیز در تولید تخته سه لا مورد استفاده قرار می گیرد.
8. چسب های فشار
این نوع چسب های صنعتی محبوب و رایج است، زیرا بسیار کارآمد است و نیاز به فشار برای اتصال سطوح مختلف به یکدیگر دارد.

نام 8 نوع چسب صنعتی
Print
ارسال شده: شهریور 13, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 2170
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید