همراهان گرامی

تکنوساخت تنها معرف و گرد آورنده لیست شرکت های فعال در هر بخش می باشد، لذا هیچ گونه مسئولیتی در قبال شیوه ی قرارداد، خرید و فروش، نحوه ی انتقال محصول و ... بین شما و تولید کنندگان و فروشندگان و ... ندارد.

 

سنگ ساختمانی

انواع سنگ های ساختمانی 

به علت عوامل جوی و آب و هوایی، صیقل پذیری مناسب و ضعیف بودن در مقابل نور خورشید و به سبب باز شدن رگه‌های آهکی و رنگ پریدگی، سنگ‌های مرمریت و مرمر به فضای های داخلی ساختمان‌ها اختصاص دارد و هیچ‌کس مجاز به استفاده از آن‌ها در نمای بیرونی و محوطه سازی نیست.

در سالهای اخیر شاهد رشد چشم گیر سنگ تراورتن می‌باشیم. به علت اینکه این سنگ نرم، دارای شکل پذیری آسان و صیقل پذیری مناسب می‌باشد، در حجم‌ها و اندازه‌های مختلفی استفاده می‌شود. طیف رنگ دودی، زرد، کرم روشن تا قهوه‌ای و قرمز رنگ‌های اصلی آن می‌باشند و اینکه این سنگ به دلیل حس گرمی که دارد بیشتر در نما و دیوارهای درونی استفاده می‌شود که در دو نوع فراوری صیقلی و اصطلاحاً چرمی در بازار موجود است.

 

سنگ‌های گرانیتی که از آهن تشکیل شده‌اند دارای حس سردی بوده و از آن‌ها در همه‌ی فضاها می‌توان استفاده نمود.

به سبب سخت و محکم بودن این نوع سنگ و گران بودن ابزارزنی و حجم سازی و تعداد اندک دستگاه‌های صیقل زنی احجام سنگی، این نوع سنگ بیشتر به‌صورت پلاک کاربرد دارد و ابزارهای حجمی این نوع سنگ را در ایران به میزان کمتری می‌بینیم.

تراونیکس به سنگ ترکیبی مرمر و تراورتن گفته می‌شود که نورگذر بوده و جزو سنگ‌های گران قیمت و لوکس به شمار می‌رود که در دکوراسیون‌های لوکسی هم استفاده می‌شود.


نمایی از سنگ تراونیک

سنگ مرمریت و مرمر در صفحه کابینت، کف سرویس بهداشتی، کانتر، کف، دیوار، پله و به دلیل بافت‌های زیبا در دیوارها به‌عنوان طرح‌های ویژه کاربرد دارند.


نمایی از بافت سنگ مرمر

سنگ‌های تراورتن در دیوار، پله،نما و محوطه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سنگ تراورتن

سنگ گرانیت در پارکینگ، کف، نما، پله و به دلیل حس سردی در رنگ در محوطه سازی،و نیز در نما و کف ساختمان‌های تجاری و اداری استفاده می‌شود.


بافت سنگ گرانیت

در ایران بیشتر محصول کارخانه‌ها سنگی دو سانتی با عرض ۴۰ سانتیمتر می‌باشد. سنگ‌ها را از روی نام جنس، رنگ و شهر یا کشور مبدأ آن‌ها نام‌گذاری می‌نمایند مانند گرانیت آبی نروژ یا تراورتن سفید عباس آباد. نام‌هایی که با آن روبه رو می‌شوید نامه‌ای تجاری می‌باشند که موجب سردر گمی خریدار می‌شود و نمی‌توانند منابع اصلی سنگ را تشخیص دهند، به‌عنوان مثال اگر سنگ شکلاتی کاشان به شما معرفی شود، به‌راحتی قادر خواهید بود منبع آن را شناسایی کنید ولی اگر همان سنگ را به اسم پرشین یا افرا یا هر نام دیگری معرفی نمایند، به علت استعلام قیمت قادر به شناسایی منابع دیگر آن نمی‌باشید.

 

قیمت و درجه انواع مختلف سنگ‌ها متنوع است، آنچه در قیمت نهایی مؤثر است شامل:

  1. در مرمرها یکدستی رنگ‌ها و نوع رگ‌ها
  2. در گرانیت‌ها لکه‌های رنگی و رگه‌های مختلف
  3. در تراورتن و مرمریت رنگ‌ها که در اولویت رنگ کرم روشن می‌باشد و رگه‌ها و رنگ سنگ‌ها و یکرنگ بودن

انواع دیگری از سنگ‌ها هم موجود است که در خانواده سنگ‌ها جای می‌گیرند، مانند شبه گرانیت: شبیه مرمریت است با سختی گرانیت،

  • ترامیت: تراورتن + مرمریت،
  • تراونیکس: مرمر یا اونیکس + تراورتن، لایم استون (سنگ آهک) مانند گوهره خرم آباد که جذب آب و چربی دارد البته این مشکل امروزه با انواع فرآوری نانو حل شده است و مانند مرمریت می‌باشد، با این تفاوت که به رنگ روشن بوده و در آن رگ‌های رنگی وجود ندارد و کاملاً یکدست می‌باشد.
  • کنگلومرا نوعی مرمریت به شمار می‌آید که در آن مانند موزاییک دانه‌های درشت سنگی مشاهده می‌شود. سند استون (ماسه سنگ) که ماسه‌ای مانند و غیر صیقل پذیر است، مانند سنگ طرح چوب در اکثر مواقع این نوع سنگ‌ها را به دلیل ارزان‌تر بودن و تشابه بسیار زیاد با انواع دیگر سنگ‌ها، به فروش عموم می‌رسانند و در صورت کاربرد نادرست آن در طول زمان، آسیب جدی و تخریب سنگ را به همراه دارد، مانند جذب آب، تغییر رنگ، باز شدن رگ‌ها و چربی و غیره.

 

سنگ‌ها در بازار ایران در عرض ۴۰ سانتیمتر و قطر دو سانتیمتر در طول آزاد، سه و چهار سانت در عرض ۳۵ پله، عرض ۴۰ برای درپوش و غیره، عرض ۵۰ و ۶۰ صفحه میز و کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سایز ۶۰*۶۰ به بالا روی آن نام اسلب را می‌گذارند و در بعضی کارخانه‌ها تولید می‌شوند که قیمت آن‌ها از سنگ‌های عرض ۴۰ سانتیمتر بالاتر می‌باشد و تا سایز ۲۵۰*۳۰۰ سانتیمتر بر مبنای جنس آن می‌تواند روانه بازار شود.

اساس و مبنای قیمت گذاری سنگ در ایران عرض ۴۰ سانتیمتر و طول آزاد می‌باشد و هر تغییری در سایز و حکمی نمودن آن هزینه‌ای اضافه در بر دارد؛ مانند ۴۰*۴۰٫ در استعلام قیمت حتماً باید اندازه و ضخامت آن مشخص شود.


 

Print
ارسال شده: فروردین 21, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: techno07
تعداد نمایش ها: 2033

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر