ترفندهای تمیزکردن لپ تاپ

ترفندهای تمیز کردن لپ تاپ

چگونه یک لپ تاپ را تمیزکنیم؟
آیا کلیدها روی لپ تاپ شما کثیف و به هم چسپیده شدند؟ آیا لپ تاپ جدید شما مثل چیزی شده که انگار در سطل زباله یافتید؟ در اینجا برخی از مراحل که شما می توانید آن را خودتان پاک کنید را به شما نشان می دهیم.


1-
مواد پاک کننده مناسب برای لپ تاپ خود را دریافت کنید. برای صفحه نمایش باید از پاک کننده صفحه نمایش خاص استفاده کنید. برای بقیه لپ تاپ، همه ی مواردی که نیاز دارید، یک کاسه، برخی از صابون (اگر شما مایل به پاک کردن لپ تاپ خود را با در آوردن کلیدها)، یک میله از هوا فشرده و برخی از ایزوپروپیل الکل.

2-
خاموش کردن لپ تاپ و در آوردن باتری. در طول فرایند تمیز کردن، زیاد آنرا تکان ندهید تا دستگاه خود را خراب نکنید.
3-
ماوس، هر دیسک یا سی دی، کلیدهای USB و هر چیز دیگری که از لپ تاپ شما متصل شده یا از کامپیوتر خارج شده است، خارج کنید. آنها تنها در راه می رسند.
4-
اگر میخواهید لپ تاپ را با کلیدهای متصل به آن ثابت کنید، باید از کانتینر هوای فشرده استفاده کنید. آیا نگه داشتن آن می تواند به وارونه؛ به سادگی آن را کج و اسپری کنید. اگر شما مشکلی در پاشش دارید، همیشه می توانید لپ تاپ خود را شیب دهید، سعی نکنید در روند آن آسیب نبینید. اسپری را ادامه دهید تا زمانی که شما می توانید بقایای گرد و غبار را بردارید.


5-
اگر می خواهید لپ تاپ را بدون کلید های متصل و همچنین کلید های خود تمیز کنید، باید از چاقو برای درآوردن آنها استفاده کنید. مراقب باشید زمانی که آنها را به طوری که شما را به کلید، اتصال دهنده، و یا خودتان آسیب نرسانید
قبل از اینکه کلیدهای خاموش را بردارید، اطمینان حاصل کنید که چگونه آنها را جایگزین کنید. برخی از کلید های لپ تاپ برای جمع آوری بیشتر از بقیه مشکل است. اگر مطمئن نیستید، قبل از اینکه همه آنها را خارج کنید، یک کلید را انتخاب کنید و آن را جایگزین کنید.


6-
یک کاسه را با آب و چند قطره صابون معمولی پر کنید. کلید را از داخل صفحه کلید داخل کاسه قرار دهید و بگذارید تا مدت زمانی که لازم است بشویید. ممکن است لازم باشد به راحتی کلید ها را به صورت دستی به پایان برساند.


7-
یک کاسه دیگر را با آب نیمه خنک و نیم دیگر ایزوپروپیل الکل پر کنید. یک پارچه پاک کننده بدون پارچه ای در محلول تمیز کردن جدید بگذارید. برای جلوگیری از چکه کردن آب، پارچه را بردارید. پاک کردن داخل صفحه کلید، و همچنین دو طرف و چهره های دیگر لپ تاپ شما را پاک کنید.
8-
پورت ها را در کنار لپ تاپ تمیز کنید. دوباره هوای فشرده را استفاده کنید (به یاد داشته باشید که می توانید آن را درست نگه دارید). اسپری تمام پورت های کانکتور را تا زمانی که خوب و تمیز باشند.
9-
لپ تاپ خود را باز کنید تا کاملا خشک شود. درب را نبندید اگر کلیدها را از صفحه کلید خود خارج کرده اید، می توانید آنها را روی شمارنده یا میز قرار دهید یا آنها را با پارچه خشک پاک کنید.


10-
هنگامی که مطمئن شوید که دستگاه و کلیدها شما کاملا خشک هستند، کلید های صفحه کلید خود را باز کنید.
11-
برای تمیز کردن صفحه خود از یک صفحه تمیز کردن روی صفحه نمایش ویژه استفاده کنید. بعضی از آنها را بر روی پارچه میکروفیبر قرار دهید و آن را روی صفحه نمایش مرتب کنید. پارچه را بشکنید تا گرد و غبار و شن و ماسه را از بین ببرید، سپس یک راه حل تمیز برای یک بخش تمیز از پارچه بگذارید و به راحتی روی صفحه نمایش حرکت کنید. هنگام تمیز کردن صفحه نمایش از فشار زیادی استفاده نکنید.


این کار را برای آخرین بار انجام دهید، به طوری که روی صفحه نمایش شما از هرگونه آلودگی رها شده است. از صابون معمولی استفاده نکنید، زیرا می تواند بر روی صفحه نمایش شما آسیب برساند یا عملکرد آن را کاهش دهد.

با تکنوساخت همراه باشید.

Print
ارسال شده: اردیبهشت 23, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 1438
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید