دسته بندی

ترفندهای در امان ماندن از کرونا هنگام ورود و خروج از منزل

ترفندهای در امان ماندن از کرونا هنگام ورود و خروج از منزل
ارسال شده: اردیبهشت 6, 1399
دسته ها: ترفند و ایده
نظرات: 0

اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی است و باید گام به گام و با دقت رعایت شود:

۱ - بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی، مستقیما به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید. در دستشویی را از قبل باز بگذارید، در صورت باز نبودن در، با دستمال کاغذی در را باز کنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال در بسته بیاندازید و بعد از پایان کار، دستگیره دستشویی را ضدعفونی کنید.

۲ - تلفن همراه خود، دسته کلید، سوییچ اتومبیل، کیف پول و دیگر وسایل همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب آغشته به الکل ۷۰ درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمال کاغذی خشک دیگری بگذارید. (در صورت استفاده از قاب محافظ، قاب محافظ را خارج کرده و هردوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید.)

۳ - لباس‌های بیرون خود را در بیاورید و در مکانی به دور از لباس‌های منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید.

۴ - مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید.

۵ - در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید.

اکنون محیط خانه شما امن است و به شرط دست نزدن به صورتتان، می توانید از گوشی همراه خود استفاده کنید.

۶ - دست خود را قبل، حین و بعد از تهیه غذا، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید. فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود (چشم، بینی و دهان) دست نزنید.

۷ - تمام سطوح پر تماس خانه و محل کار را هر روز با اسپری تمیز کننده بشویید. (از جمله پیشخوان، رومیزی، میز کار، وسایل حمام و توالت، تلفن‌ها، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت، دستگیره های درها)