پربازدیدترین مقالات
آشنایی با چسب 123 شنبه, 03 خرداد,139912

آشنایی با چسب 123

آموزش استفاده از چسب سنگ شنبه, 03 خرداد,13997

آموزش استفاده از چسب سنگ

کندن درزگیر سیلیکونی بدون مواد... چهارشنبه, 31 اردیبهشت,139914

کندن درزگیر سیلیکونی بدون مواد...

RSS
123انتها

ترفندهای تمیز کردن یخچال

ترفندهای تمیز کردن یخچال

 

یخچال از پرکارترین وسیله های برقی در آشپزخانه ها می باشد. و به جهت آنکه تمام اعضای خانواده با آن سروکار دارند اهمیت ویژه ای دارد. به دلیل نگهداری مواد غذایی و خوراکی در آن، نظافت و تمیز نگه داشتن آن بسیار ضروری است. در این مطلب از سری مطالب ترفندوایده ی تکنوساخت شما را با راهکارهایی ساده جهت تمیز کردن یخچال و فریزر آشنا می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

ذوب کردن برفک های فریزر


به علت تبخیر رطوبت موجود در موادغذائی و همچنین رطوبت هوائی که وارد فریزر می گردد، پس از مدتی سطح داخلی آن از برفک پوشیده شده و بازدهی آن کاهش می یابد. به منظور ذوب کردن برفک فریزر:

طبقات، سینی های متحرک و کشوها را داخل آب داغ و صابون ملایم قرار دهید. (قبل از گذاشتن قسمت های شیشه ای داخل آب داغ، بگذارید دمای اتاق را پیدا کنند، در غیر این صورت ترک خواهند خورد.)

روی مواد غذایی چسبیده به سینی ها، چند دقیقه دستمال گرم و مرطوب قرار دهید تا خیس خورده، موقع شستشو راحت پاک شوند. پشت سینی های فلزی مشبک را نیز که محل جمع شدن کثیفی است، بشویید.

داخل یخچال را با 1 پیمانه جوش شیرین و 7 پیمانه آب تمیز کنید. ( در مورد مواد شیمیایی دقت کنید بوی آن ها به غذا منتقل خواهد شد.)

از بالا به پایین تمیز کنید تا سطوحی که تمیز کرده اید، مجددا کثیف نشوند. از یک مسواک کهنه یا خلال دندان برای تمیز کردن درزها و قسمت هایی که دسترسی به آن ها سخت است (مانند لولاها) استفاده کنید. تمام قسمت ها را بعد از تمیز کردن با حوله تمیز خشک کنید.برای از بین بردن بوی بد یخچال می توانید مقداری زغال را بکوبید و در کیسه های پارچه ای نازکی بریزید و در طبقه بالای یخچال بگذارید. هرچند هفته یک بار کیسه زغال را زیر نور خورشید بگذارید تا خشک شود تا دوباره بتوانید از آن به عنوان بوگیر استفاده کنید.


پشت یخچال را تمیز نگاه دارید. برای پاک کردن این قسمت، دو شاخه یخچال را از برق بکشید و دستگاه را کمی به جلو هل دهید. به وسیله جاروبرقی گرد وغبار پشت یخچال را بزدایید. به این ترتیب دستگاه بهتر کار می کند و عمر بیشتری خواهد داشت. برای تمیز کردن دیواره های داخلی یخچال از محلول جوش شیرین و آب کمک بگیرید. برای این منظور، یک تا دو قاشق جوش شیرین را در یک چهارم لیتر آب گرم حل کنید و یخچال را با آن پاک و سپس با دستمال تمیز خشک کنید. جوش شیرین بوی نامطبوع یخچال را از بین می برد.

اگر لاستیک های دورِ درِ یخچال و فریزر خراب باشد، داخل فریزر مقدار زیادی برفک می زند. نوارهای لاستیکی در یخچال و فریزر به مرور زمان انعطاف خود را از دست داده و جدا می شوند و این سبب ایجاد برفک می شود. سالی، یک بار سالم بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک ترین نشت هوا، آن ها را تعویض کنید. برفک یخچال و فریزر را به صورت منظم آب کنید، چون با افزایش ضخامت برفک، مصرف انرژی بالا می رود. همچنین به هنگام خرید یخچال می توانید یخچال های مجهز به سیستم برفک  آب کن اتوماتیک را انتخاب کنید تا مصرف انرژی کاهش پیدا کند.

 

منتظر مطالب بعدی ما در ترفند و ایده ی تکنوساخت باشید.

نام ترفندهای تمیز کردن یخچال
چاپ
ترفندهای تمیز کردن یخچال
ارسال شده: اسفند 26, 1396,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 906

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید