کفپوش اپوکسی چیست؟

اپوکسی چیست؟

 اصطلاح اپوکسی به گروه شیمیایی اطلاق می شود که در آن یک اتم اکسیژن با دو اتم کربن دیگر که به نوعی به هم پیوند خورده اند متصل می باشد. ساده ترین اپوکسی دارای یک ساختمان حلقوی سه عضوی بوده که اصطلاحا به آن 1و2 اپوکسی یا آلفا اپوکسی گفته می شود.

 کاربرد اپوکسی

کاربرد موادی که بر پایه اپوکسی ساخته می شوند گسترده است و مهم ترین آن در ساخت رنگ اپوکسی می باشد و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسب ها،کامپوزیت ها، مانند موادی که از فایبرگلاس یا فیبر کربن و تقویت کننده ها استفاده می شود. 

ساختار شیمیایی اپوکسی ها این اجازه را می دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود، به طور کلی اپوکسی ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب، مکانیکی و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزین های دیگر می شناسند.

 کفپوش سه بعدی اپوکسی

کفپوش سه بعدی اپوکسی جلوه ای تازه به محیط داخلی خانه شما میدهد و هر فردی که وارد منزل شما می شود لحظه اولکاملا شگفت انگیز شده و نمی داند که باور کند یا خیر. 

کفپوش سه بعدی با کمک گرفتن از چاپ سه بعدی که انجام میگیرد و همچنین رزین اپوکسی اجرایی می شود.

این نوع کفپوش اپوکسی سه بعدی می تواند محیط داخلی خانه شما را متفاوت از دیگران و با جلوه ای فوق العاده نشان دهد، و این را بدانید که اگر از هر پوشی برای کف مورد نظر خود استفاده می کنید که معمولا از چوب،سرامیک،لمینت هستند توانایی مقابله با اپوکسی سه بعدی را ندارند. 

جالب بودن این نوع کفپوش این است که از تصاویر زاویه دار یا همان پرسپکتیو و با در نظر گرفتن لایه های نیمه شفاف زیادی استفاده می شود تا حس سه بعدی بودن منتقل شود.انواع کفپوش سه بعدی


1.کفپوش سه بعدی سرویس بهداشتی دستشویی

 یکی از محل هایی که استفاده از کفپوش های سه بعدی در آ« از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است، حمام و سرویس بهداشتی است. استفاده از کفپوش سه بعدی در سرویس بهداشتی می تواند زیبایی خاصی به این بخش از خانه بدهد بالاخذ که معمولا پوشش کف در سرویس بهداشتی به دلیل خالی بودن فضا و نبودن وسایل متعدد در این بخش از خانه می تواند نمای خاصی داشته باشد. 

بیشتر افرادی که تمایل به استفاده از کف پوش های سه بعدی برای کف سرویس بهداشتی منازل خود دارند، دوست دارند از طرح های دریا و اقیانوس استفاده نمایند که این طرح ها برای کف پوش های سه بعدی سرویس بهداشتی بسیار مناسب هستند. 

توضیح: دلیل مناسب بودن طرح های دریا و اقیانوس برای کفپوش سه بعدی سرویس بهداشتی آن است که رنگ آبی احساس تمیزی به افراد می دهد. 2.کفپوش سه بعدی آشپزخانه

 مدل کفپوش سه بعدی آشپزخانه و همچنین طرح های دیواری می تواند بخش عمده ای از دکور خانه را تشکیل میدهد. از کفپوش سه بعدی علاوه بر کف آشپزخانه می توان بر روی دیوارها و سقف آشپزخانه نیز استفاده نمود، تا فضایی کاملا متفاوت و متنوع در آشپزخانه شما به وجود بیاید.

توضیح: برای آشپزخانه عمدتا استفاده از رنگ های روشن پیشنهاد می شود که علاوه برحس تمیزی در آشپزخانه، خانم ها از دیدن رنگ های تاریک خسته و دلزده نشوند. و همچین نور کلی فضا بیشتر می گردد.3.کفپوش سه بعدی متحرک

کفپوش سه بعدی متحرک که اغلب کاربرد آنها در فضاهای عمومی می باشد با استفاده از روش های هوشمند در نورپردازی های دیجیتال ایجاد می گردند. 

کفپوش های سه بعدی متحرک به گونه ای تولید می شوند که در برابر قدم های افرادی که بر روی آنها راه می روند از خود عکس العمل نشان میدهند. مثلا برخی از آنها به شکلی هستند که وقتی شخص روی آن راه می رود برگ ها از جلوی پای فرد کنار می روند و مسیر رو به جلو برای فرد نمایش داده می شود.

چاپ
کفپوش اپوکسی چیست؟
ارسال شده: بهمن 9, 1396,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 3369

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید