چگونه یک تشک را تمیز کنیم؟

چگونه یک تشک را تمیز کنیم؟

قبل از اینکه تمیز کردن تشک خود را شروع کنید، روتختی را بشویید . برچسب های تولید کننده را بررسی کنید و از ملایمترین تنظیمات مجاز استفاده کنید زیرا گرما باعث می شود که گرد و غبار آن ثابت شود.  یا روکش آنرا جدا کنید و جداگانه شستشو دهید. بهتر است روکش در ماشین لباسشویی و با آب داغ شسته شود و خشک کن ماشین لباسشویی نیز فعال شود. بخاطر داشته باشید شستشوی روکش ، برای تشک های خوشخواب بسیار ضروری است. برای تشک خود حتما روکش های دو طرفه زیپ دار و یا یکطرفه کشدار استفاده کنید تا کاملا پهلوها و ترجیحا بخشی از طرف دیگر تشک را هم پوشش دهد و بتواند تا مدت ها تشک را تمیز نگه دارد.


جاروبرقی شما بهترین ابزار برای تمیز کردن تشک است. از بالای تشک شروع کنید و راه خود را در مسیرهای باریک و پیوسته کار کنید. طرفین را همانطورجارو کنید.
 برای این کار باید سر باریک جارو برقی انتخاب شود تا تمامی درزهای تشک را پوشش دهد. درزهای تشک محل تجمع گرد و خاک و مو هستند و سلولهای مرده پوست نیز در همین درزها جمع میشوند بنابراین با حوصله جارو کشیدن این درزها بسیار مهم است. وقتی تشک کاملا عاری از گرد و خاک شود میتوان همه لکه های موجود بر آن را دید. بنابراین تمیز کردن و شستشوی لکه ها ساده تر خواهد شد.