نکاتی برای گرم تر کردن محیط خانه در زمستان

زمستان در حال آمدن است، و شما می توانید با اجرای نکاتی ساده از اتلاف انرژی و افزیش صورتحساب هایتان جلوگیری کنید. در ادامه با ما باشید.

 

1- بستن درز پنجره ها

 به طور متوسط 7 تا 12 درصد از تلفات گرمای خانه ها در اطراف پنجره ها و درها رخ می دهد و این نشت ها باعث از دست رفتن گرمای داخل خانه ها می شود لذا بستن درز درب ها و پنجره ها در نکهداری گرمای خانه تاثیر بسزایی دارد. 

2- تنظیم آستانه درهای ورودی

اگر روشنایی و نور روز از زیر در ورودی تان دیده می شود به معنی آن است که در با آستانه اش چفت نمی شود، بنایراین با تنظیم آستانه و چفت شدن آن با در از خروج گرما جلوگیری کنید.

3- بستن شکاف های اطراف لوله ها

اغلب در اطراف لوله های گاز و کابل های الکتریکی و ... که به خانه شما وارد می شوند شکاف هایی وجود دارد که باعث هدر رفتن گرما و انرژی می شوند. می توانید این شکاف ها را با پیچاندن فوم یا پلاستیک در اطراف لوله ها پر کنید و مانع بیرون رفتن گرما شوید.

4- بخاری دست ساز

 یکی از راه های آسان و کم خرج گرم کردن خانه ها، ساخت بخاری کوچک و پرحرارت توسط شمع است. از این شمع ها برای گرم نگهداشتن مواد غذایی و نوشیدنی های گرم استفاده می شود. در ادامه با استفاده از یک یا دو گلدان سفالی می توانید بخاری دست ساز خود را آماده کنید (همانند تصویر). پس از روشن کردن شمع از گرمای شگفت انگیز این وسیله ی دست ساز لذت ببرید.

5-آبگرمکن عایق را فراموش نکنید.

یک آبگرم کن ایزوله شده میتواند ۲۵٪ تا ۴۵٪ فرار دما را کنترل کرده هزینه قبض گاز شما را تا ۱۰٪ کاهش دهد. از این رو در روز های سرد یا حتی کل سال، توسط پتو و کاپشن های قدیمی، آبگرم کن خود را بپوشانید تا آب سریع تر گرم شده و اتلاف انرژی نداشته باشید.

6- مانع فرار هوای گرم از دودکش ها شوید.

یکی از معایب شومینه این است که حتی زمانی که از آنها استفاده نمی شود، هوای گرم از دودکش شومینه ها به بیرون انتقال پیدا می کند.

برای حل این مشکل در صورت دسترسی می توانید بالون های آماده خریداری کنید و در غیر این صورت با یک پلاستیک بزرگ و مقداری نخ خودتان یک بالن شومینه بسازید .

7-- از خورشید به نفع خود استفاده کنید.

علیرغم سرمای بیرون خورشید هنوز می تواند گرما را به داخل خانه شما بیاورد. استفاده از گرمای خورشید باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد. پرده های خانه را در طول روز کنار بزنید و بویژه از بخش جنوبی خانه یتان برای استفاده از نور خورشید بهره بگیرید و در طول شب پرده  ها را ببندید.

8- در و پنجره های خانه را قفل کنید.

در صورت قفل بودن درها و پنجره ها هوای سرد کمتر امکان نفوذ به داخل خانه را خواهد داشت و به همان میزان امکان خروج هوای گرم به بیرون کمتر خواهد شد.

با اجرای این نکات ساده خانه ی خود را گرم تر نگه دارید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

نام نکاتی برای گرم تر کردن محیط خانه در زمستان
چاپ
نکاتی برای گرم تر کردن محیط خانه در زمستان
ارسال شده: آذر 19, 1396,
نظرات: 0,
نویسنده: sara
تعداد نمایش ها: 917

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید