انواع پنجره و سبک آنها

انواع پنجره و سبک آنها

1. پنجره یک لایه آویزان
تفاوت اصلی بین یک پنجره یک لایه و پنجره های دولایه آویزان این است که چگونه انواع مختلف پنجره ها حرکت می کنند. با پنجره های یک لایه آویزان، پانل پنجره پایین و یا پایینتر متمایل به بالا و پایین می شود و ثابت باقی می ماند است. این بدان معنی است که هنگامی که پنجره را باز می کنید، پنجره بالایی داخل آن پوشیده شده است.

2.  پنجره دولایه آویزان
پنجره دولایه آویز شبیه پنجره ی پنجره یک لایه است اما هر دو پنجره ی پایین و همچنین پنجره ی بالایی می تواند در این نوع پنجره معمولی حرکت کند.


3. پنجره طاقدار
انواع پنجره های قوسی دارای طاقهایی گرد هستند که یک طرح معماری را به هر خانه اضافه می کنند. اکثر پنجره
 های طاقدار باز نمی شوند و یا بسته می شوند و اغلب در بالای پنجره های استاندارد نصب می شوند که تهویه ایجاد می کنند. برخی از پنجره های طاقدار می توانند همانند پنجره های لولادارباز شوند.


4. پنجره سایبانی

پنجره های سایه بان ایده آل برای آب و هوای بارانی زیاد هستند، به این دلیل که پنجره در هنگام باز کردن یک سقف ضد آب ایجاد می کند.

5. پنجره های خلیج
پنجره های خلیج از یک دیوار بیرونی خارج می شوند و یک قفسه کوچک در خانه ایجاد می کنند. پنجره های خلیج بر روی پنجره های تخت تکیه می کنند و به یک قاب زاویه ای ساخته می شوند که از خانه ساخته شده اند. این معمولا شامل یک پنجره مرکزی است که دو پنجره جانبی در 30 تا 40 درجه زاویه دارند.

6. پنجره قوسی
پنجره های قوسی به تکیه بر پنجره های منحنی سفارشی که یک منطقه دایره ای را در امتداد بیرون خانه ایجاد می کنند. این سبک پنجره معمولا کمی گران تر از آن است که نقطه مقابل پنجره خلیجی است.


7. پنجره لولادار
پنجره های لولادار که به طرف آن می چرخند یا باز می شوند. این اجازه می دهد تا پنجره را از شیشه جامد ساخته شده و به طورکامل همه چیز را نمایش می دهد.


8. پنجره های دررو
پنجره های دررو برای ایمنی بیش از هر چیز دیگری طراحی شده اند. این نوع پنجره ها یک مسیر فرار را فراهم می کنند زمانی که یک اورژانس مانند آتش نشانی، مانع از خروج از در شما می شود. پنجره های دررو معمولا در زیرزمین خانه شما نصب می شوند.


9. پنجره های باغچه ای
پنجره های باغچه ای اساسا پنجره
 های مینی بای هستند که برای گیاهان طراحی شده اند. آنها اسم خود را به دست آورده اند، زیرا آنها مانند گلخانه ای کوچک که از داخل خانه شما بیرون می آیند عمل می کنند.


10. پنجره های بلوک شیشه ای
پنجره های بلوک شیشه ای اغلب به عنوانی مورد توجه قرار می گیرند و برای افزایش جریان نور به یک قسمت از خانه اضافه می شوند. به طور معمول، پنجره های بلوک شیشه ای مات و یا یک طراحی الگوی طراحی شده اند که نور و حریم خصوصی را همزمان فراهم می کند. آنها ایده آل برای استفاده در حمام، زیرزمین و دیگر فضاهای خصوصی است.


11. پنجره های قیفی
پنجره قیفی از بالا باز می شود و معمولا بازو را به نوک پایین باز می کند. آنها از فضاهای فشرده استفاده می کنند، به همین دلیل آنها معمولا در زیرزمین یا حمام یافت می شوند. آنها همچنین برای ارائه عایق بسیار عالی شناخته شده اند، زیرا در صورت بسته شدن، در برابر قاب قرار می گیرند.


12. پنجره های کرکره ای 
پنجره های کرکره ای یک پنجره سبک منحصر به فرد است که به بسیاری از تخته های فلزی یا شیشه ای تقسیم می شود. پنجره ها مانند مجموعه ای از پرده ها باز می شوند. به سادگی اهرم را خم کنید و اسلاتها به سمت چپ حرکت می کنند، که باعث ایجاد یک سری از شکاف ها برای جریان هوا می شود.


13. پنجره تصویری
این که آیا نمایش در خارج از منزل شما یک حیاط خلوت سبز و یا یک کوه است، بهترین راه برای لذت بردن از دید شما از طریق پنجره های عکس است. پنجره های تصویری انواع پنجره های بزرگ هستند که هیچ شکاف یا فریم های قابل مشاهده را نداشته و به زیبایی نمایان می شوند.


14. پنجره های دایره ای
دور گرد، نیم گرد، بیضی و یا چرخی - طبقه پنجره پنجره شامل اشکال مختلفی است که منافع معماری را به خانه شما اضافه می کند. به طور خاص، پنجره های گرد، فضای خود را به دکوراسیون های تاریخی، مانند سازه های دوران ویکتوریا یا گوتیک می اندازند.


15. پنجره های سقفی
اگر می خواهید نور طبیعی بیشتری را به خانه خود اضافه کنید، اما گزینه های محدودی با دیوارهای بیرونی خود دارید، پنجره ی سقفی یک پنجره سبک بسیار عالی است. این اساسا یک پنجره برای سقف شما است و به طور مشابه به یک سقف نصب شده است.


16. پنجره کشویی
پنجره کشویی دارای دو بخش است که معمولا از پنجره های تک ساخته می شوند و یکی از قسمت های اسلاید به صورت افقی از دیگری به سمت باز یا بسته می افتد.
17. پنجره های طوفانی
پنجره های طوفان پنجره های بیرونی هستند که درست همانند پنجره های فعلی  نصب می کنند. پنجره های طوفان یک لایه دیگر از مسدود کردن طرح ها و از دست دادن حرارت مناسب برای زمانی که رول های هوا سرد است.


18. پنجره های سردرب
پنجره های سردرب از نوع پنجره های تزئینی هستند که به  فضایی کمک می کنند یا یک مرکز کانونی طراحی منحصر به فرد را اضافه می کنند. آنها پنجره هایی هستند که در بالای درب خانه ها و یا حتی در برخی موارد از پنجره های دیگر نصب شده اند. آنها معمولا یک شکل نیمه گرد هستند، اما می توانند به شکل مربع یا مستطیل باشند.


پنجره های سفارشی
هنگامی که شما فضایی دارید که می خواهید آن را پر کنید و انواع استاندارد پنجره ها به نیازهای شما برسند، می توانید با یک پنجره سفارشی به جای آن بروید. پنجره های سفارشی ساخته شده از ابعاد است که شما یا یک اقدام حرفه ای در خانه شما نصب می شود.
نتایج نهایی: سبک پنجره
از آنجا که بسیاری از انواع پنجره ها و انواع مختلف را انتخاب می کنید، مهم است قبل از نصب معیارهایی را که از پنجره خود می خواهید مشخص کنید. هنگامی که شما بهترین پنجره برای خانه خود  پیدا کرده اید، بایدیک پنجره درارای شرایط لازم را پیدا کنید.

چاپ
انواع پنجره و سبک آنها
ارسال شده: آذر 10, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 429

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید