پربازدیدترین مقالات
RSS
123انتها

چسب کاغذ دیواری چیست ؟

چسب کاغذ دیواری چیست ؟


چسب مخصوص  کاغذ دیواری (Wallpaper adhesive or wallpaper paste) چسب مخصوصی بر پایه نشاسته اصلاح شده یا متیل سلولز است که برای فیکس کردن کاغذ دیواری به دیوارها استفاده می شود.ویسکوزیته نازک برشی معمولی و چسبندگی به نسبت بالا  این  چسب را به یک چسب لایه ای تبدیل می کند،این خواص برای تسریع نفوذ چسب به کاغذ و دیوار مورد نیاز است و همچنین سرعت اتصال را کاهش می دهد که زمان چسباندن کاغذ را برای تنظیم کردن تصویر زمینه به درستی روی دیوار میسر می کند. چسب های کاغذ دیواری معمولا در کیسه ها یا جعبه ها به صورت خشک و پودری - پولکی به بازار ارائه می شوند که در زمان مصرف با حلال آن یعنی آب برای تولید چسب مخلوط می شوند،در برخی از برند ها به صورت مایع و ترکیب شده با حلال نیز فروخته می شوند.
چسب کاغذ دیواری با برندهای مختلفی تولید می شود و انتخاب صحیح توسط نصاب کاغذ دیواری ماهر صورت میگیرد.
بسته به نوع و جنس کاغذ دیواری چسب مخصوص آن هم انتخاب می شود. گاهی کاغذ دیواری به علت جنس و طرحی که درآن به کار رفته است؛ سنگین تر هستند. در نتیجه چسب مورد استفاده باید اصولی و خاص انتخاب شود. یا برعکس …
کاغذ دیواری سبک و ظریف نباید چسبی که مقاوم و قدرتی است و غلظت زیادی دارد داشته باشد.
این چسبها به شکل پودری و مخلوطی با آب درست می شود و یا تیوبی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستور العمل آماده کردن سطح دیوار پیش از نصب کاغذ دیواری : 


اگر دیواری که قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید، نم داشته باشد باید علاوه بر نم، ریشه و منبع نم را نیز از بین ببرید تا کاغذ دیواری ها پس از نصب دچار مشکل نشوند، کلید و پریزها را باز کنید و قسمتهای نم دار را با کاردک فلزی بتراشید تا چند سانت این کار را دامه دهید، تمام گچ های خیس را از دیوار جدا کنید تا به قسمتی که نم از آنجا شروع می شود، برسید و مشکل را برطرف نمائید، سپس مجددا دیوار را گچ کنید. قسمت هایی را که به تازگی گچ کرده اید را باید روغن الیف بزنید (روغن اليف مخصوص بتونه  جهت يكنواخت نمودن ، لكه گيري و برطرف كردن تركهاي ريز و خلل و فرج سطح)، اگر هم کل دیوار اصلا رنگ نشده است و به طور کامل گچ است، باید کل دیوار را روغن الیف بزنید.
 کاربرد چسب های کاغذ دیواری


در ابتدا مقدار کاغذ مورد نیاز رامحاسبه می کنیم. اگر شما به این توصیۀ نجارها که می گویند 2 بار اندازه گیری و یک بار بریدن عمل کنید، نصب صحیح کاغذ دیواری برای شما عمل چندان سختی
نخواهد بود. از هر طرف حدود ۵ سانتی متر اندازه را بیشتر در نظر بگیرید. سپس رول را به قسمتهای مساوی و اندازه مناسب می بریم و محل قرار گرفتن لبه های کاغذ دیواری را با یک شاقول مشخص می کنیم. کاغذ دیواری روی دیوارهای گچی و رنگ روغن قابل نصب است و برای سطوح مانند کاشی و سایر سطوح ناصاف باید ابتدا بتونه کاری شده و پس از آن کار نصب شروع شود.


پودر چسب را با چسب چوب وآب ترکیب می کنیم وآرام به هم می زنیم تا مایع غلیظ ژلاتین مانندی به وجود آید . نسبت ترکیب چسب با آب را از جایی که چسب را تهیه می کنید بپرسید. معمولا نسبت ترکیب چسب کاغذ دیواری به آب ۱ به ۲۰ می باشد.

چاپ
چسب کاغذ دیواری چیست ؟
ارسال شده: مهر 24, 1397,
نظرات: 0,
نویسنده: Anonym
تعداد نمایش ها: 1097

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید