روش های تمیز کردن لوستر کریستالی

یکی از رسم و رسومات ایرانیان هرسال با نزدیک شدن به عید نوروز، نو کردن و تمیز کردن و خانه تکانی است. کدبانوها ی خانه دار با تمیز کردن کل وسایل خانه به دنبال تزریق کردن حس و حال نو وتازه شدن به منازل و خانه هایشان هستند. به همین مناسبت ما در این نوشته روش هایی برای تمیز کردن لوسترهای کریستالی برای شما آماده کرده ایم، تا با شما در ایجاد این حس ِ زیبا همراه باشیم. با ترفند و ایده ی تکنوساخت همراه باشید.

 لوسترهای خانگی پس از سقف دومین قسمت از خانه به‌حساب می‌آیند که تمیز کردن آن ها کار ساده‌ای نبوده و به صرف وقت زیادی نیاز دارد، گاهی نیز ممکن است به دلیل دشواری تمیز کردن لوسترهای کریستالی، ماه‌های طولانی کاری به آن نداشته باشیم و در آخر لوستری رنگ‌پریده و کدر برایمان باقی بماند. اما نگران نباشید با راه‌کارهایی ساده که برای شما داریم می‌توانید به‌ آسانی لوسترهای کریستالی خود را شسته و مانند روز اول درخشان کنید. پس همراه ما باشید.

قبل از هر کاری به خاطر داشته باشید برای جلوگیری از درهم‌ریختگی و کثیفی بیشتر در خانه باید مراحل زیر به‌خوبی مدنظر قرار دهید:

  1. از شکل کامل لوستر خود یک عکس تهیه‌کرده و نگهدارید تا پس از باز کردن قطعات با مشکل مواجه نشوید.
  2. کف زمین یک پتوی ضخیم بیاندازید تا تکه‌های لوستری که جدا می‌کنید در اثر برخورد با زمین دچار شکستگی نشوند. این پتو کمک می‌کند کثیفی‌های موجود در لوستر بر روی زمین نیز ریخته نشوند.
  3. به‌هیچ‌عنوان در تمیز کردن لوسترها از سفید کننده استفاده نکنید، مواد شوینده قوی فقط باعث می‌شود تا کریستال‌ها جلای خود را از دست بدهند.

 

مراحل تمیز کردن لوستر های کریستالی

  1. قبل از هر کاری برق را قطع کرده و لامپ ها را جدا کنید، سپس توسط دستمالی تمیز تمام گرد و خاک ها را از روی آن پاک کنید.
  2. تمامی گوی های کریستالی از روی لوستر را جدا کرده و سپس توسط مایع ظرفشویی و آب ولرم شستشو دهید، اگر با این ماده هنوز هم کریستال ها کثیف هستند می توانید مخلوطی از یک سوم سرکه و دوسوم آب تهیه کنید و با برسی نرم آنها را شستشو داده و سریعا خشک کنید.
  3. اگر کریستال ها بر اثر مرور زمان جلای خود را از دست داده اند از مقداری سرکه سفید کمک گرفته و مقداری از آن را به آبی که می خواهید کریستال ها را توسط آن آب کشی کنید بیافزایید.
  4. آمونیک ماده ای مناسبتر برای شستشوی کریستال هایی است که به شدت کدر شده اند، از این رو چند قطره از آمونیاک در داخل ظرف آبی ولرم بریزید و سپس کریستال ها را درون آن شستشو داده، آب کشی کرده و سپس خشک کنید.
  5. خط و خطوطی که بر روی کریستال ها ایجاد شده اند اگر عمقی نباشند توسط خمیر دندان پاک خواهند شد. به این منظور مقداری خمیر دندان بر روی آنها بریزید و سپس محکم با انگشت بر روی آن بکشید تا خط و خطوط محو شوند.
  6. برای پاکسازی لوستر های برنزی می توانید توسط مسواک آب لیمو ترش تازه را بر روی تمام قسمت ها بمالید و سپس به خوبی آنها را آب بکشید و خشک کنید. اگر قسمتی از لوستر برنزی شما دارای لکه سخت است توسط کمی الکل به اندازه یک قاشق سوپ‌خوری در یک لیتر آب و صابون برنز را شسته و سپس آب بکشید و خشک کنید.
نام روش های تمیز کردن لوستر کریستالی
چاپ
روش های تمیز کردن لوستر کریستالی
ارسال شده: اسفند 20, 1396,
نظرات: 0,
نویسنده: Technosakht05
تعداد نمایش ها: 263

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید