ایده هایی نو و ناب برای دیزاین حیاط های کوچک

پیوند ذاتی انسان با طبیعت و لذت از فضاهای سبز از یک طرف و از طرفی زندگی شهری امروزه در آپارتمان هایی با مساحت های مختلف و گاه کوچک ایده ی استفاده از حیاط های کوچک را برای کشاندن طبیعت به داخل منازل اجباری کرده است. در این نوشته از ترفند و ایده ی تکنوساخت به تعدادی ایده برای طراحی و دیزاین حیاط های کوچک می پردازیم. در ادامه با ما همرا باشید.

قابل توجه است که این فضاهای کوچک و بزرگ، هر کدام همچون ریه‌ی سبز کوچکی به پاکیزگی و تلطیف هوای شهرها کمک می‌کنند. ضمن آنکه ساکنان بنا از شادابی گیاهان و فضای سبز ایجاد شده لذت می‌برند. اما چه کنیم که حتی فضاهای کوچک نیز همچون باغی بزرگ، چشم نواز و دوست داشتنی باشند.


با کمی حوصله، صرف وقت کافی، بودجه‌ی نه چندان زیاد و البته برخورداری از اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان حتی کوچک‌ترین فضاها را نیز به محیط‌هایی متفاوت و جذاب تبدیل کرد. جایی که در هنگام خستگی، دمی آسوده و از سبزی اطراف و لمس زیبایی طبیعت لذت برد.


در واقع داشتن یک باغ کوچک یا یک فضای نشیمن خارج از منزل، نیازمند فضایی آن چنانی نیست. تصاویری که برای شما جمع آوری کرده‌ایم، گواهی بر این مدعا است. شاید این تصاویر، الهام بخش شما برای ایجاد یک محیط آرام برای خود و دیگر ساکنان منزل باشد.


در این زمان که آلودگی شهرها روز به روز بیشتر شده و امان شهروندان را بریده است،  محیط‌هایی از این دست، هر چند کوچک اما روزنه‌ی امیدی به تنفس هوای  پاک و سالم هستند. نام ایده هایی نو و ناب برای دیزاین حیاط های کوچک
چاپ
ایده هایی نو و ناب  برای دیزاین حیاط های کوچک
ارسال شده: اسفند 22, 1396,
نظرات: 0,
نویسنده: Technosakht05
تعداد نمایش ها: 374

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید