کدام مصالح ساختمانی ارزان شدند؟

طبق گزارش تکنوساخت (Technosakht.com و به نقل از مرکز آمار ایران، گزارش شاخص قیمت نهادها ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان امسال را منتشر کرده که براساس آن شاخص قیمت در فصل قبل نسبت به فصل بهار رشد چندانی نداشته و معادل ۴۰۷ واحد است.

اما درصد تغییر میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل تابستان قبل با رقم ۴۹٫۲ درصد است که نسبت به مدت مشابه فصل بهار که ۵۶٫۳ درصد بوده، کاهش ۷٫۱ واحد درصدی داشته است.

در کنار افزایش قیمت برخی از مصالح ساختمانی مانند گروه سیمان، بتن، شن و ماسه که در فصل تابستان نسبت به فصل قبل رشد ۱۳ درصدی داشته و آنطور که مرکز آمار ایران گزارش کرده از جمله مواردی است که بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است؛ اما برخی از گروه‌های مصالح ساختمانی کاهش قیمت داشته‌اند.

در تابستان امسال نسبت به بهار پنج گروه مصالح ساختمانی افت قیمت رخ داده که بیشترین افت مربوط به گروه «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» که کاهش ۹٫۲ درصدی داشته است.

«تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی»، با درصد تغییر منفی چهار درصدی دومین گروهی هست که کاهش قیمت داشته است.

گروه‌های «تاسیسات برقی»، «چوب» و «ایزوگام و قیرگونی آسفالت» هر کدام به ترتیب با ضریب تغییر منفی ۳٫۸ درصد، منفی ۲٫۶ درصد و منفی ۲٫۳ درصد دیگر گروه‌های مصالح ساختمانی هستند که با افت قیمت مواجه شده‌اند.

کمترین کاهش قیمت را گروه «شیشه» داشته که در تابستان امسال نسبت به فصل قبل افت قیمت ۰٫۲ درصدی را تجربه کرده است.

در این بین دو گروه «شیرآلات بهداشتی» و «خدمات» بدون تغییر بوده‌اند.
نام کدام مصالح ساختمانی ارزان شدند؟
نوع محصول-خدماتتکنوساخت,اخبار,مصالح ساختمانی جدید,مصالح ساختمانی,مصالح ساختمانی قیمت,مصالح ساختمانی ارزان میشود,نیاز به مصالح ساختمانی,قیمت بروز مصالح ساختمانی,مصالح ساختمانی پایدار,مصالح ساختمانی جدید برای دیوار,مصالح ساختمانی جدید و ارزان,مصالح ساختمانی چیست؟,تاریخچه مصالح ساختمانی,مصالح ساختمانی خرید
چاپ
کدام مصالح ساختمانی ارزان شدند؟
ارسال شده: آبان 14, 1398,
دسته ها: اخبار, اخبار روز,
نظرات: 0,
نویسنده: admin300
تعداد نمایش ها: 106

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر