کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال

  طبق گزارش تکنوساخت (Technosakht.com و به نقل از خبرگزاری تسنیم: حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه هم اکنون بازار مسکن در رکود بسر می برد، گفت: میزان معاملات مسکن کاهش چشم‌گیری یافته است، اما این به این معنی نیست که در هفته های گذشته افزایش قیمت رخ داده است بلکه ثبات در حوزه خرید و فروش حاکم شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان تابستان امسال شرایط ثبات قیمتی در این بازار حاکم است، گفت: واحد‌های بالای 150 متر نه تنها افزایش قیمت نخواهند داشت بلکه در نیمه دوم سال شاهد ریزش قیمت این واحدها نیز خواهیم بود.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در واحد‌های زیر 150 متر کاهش قیمت از 5 درصد تا 25 درصد در نیمه دوم سال رخ خواهد دا، گفت: در صورتی که قیمت ارز افزایش نیابد و طرح مالیات بر عایدی مسکن اجرایی شود واحد‌های متراژ متوسط با شکسته شدن قیمت مواجه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بانک‌ها بیشترین سود ناشی از حذف طرح مالیات بر عایدی مسکن را می‌برند، گفت: بانک‌ها سود‌های کلانی را از افزایش قیمت بازار مسکن می‌برند به همین دلیل با حذف این طرح میزان سودشان در این بازار چندین برابر می‌شود.

عقبایی با اشاره به اینکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است، گفت: هم اکنون میانگین قیمت اجاره در بازار مسکن تهران 25 تا 30 درصد است.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه طرح مالیات بر عایدی مسکن باید از جانب دولت بازنگری شود و مجددا این طرح به مجلس ارائه شود، گفت: در صورتی که طرح مالیات بر عایدی مسکن در این بازار به فراموشی سپرده شود مشکلات حوزه مسکن چندین برابر خواهد شد.

نام کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال
چاپ
کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال
ارسال شده: مرداد 7, 1398,
دسته ها: اخبار, اخبار روز,
نظرات: 0,
نویسنده: admin300
تعداد نمایش ها: 16

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید