مسابقه طراحی سقف شیبدار و فضای سبز

موضوع   

کارفرمای مسابقه درخواست طراحی سقف های شیبدار ویلای مسکونی و محوطه باغ را دارا می باشد.

1-پلاک در استان گیلان شهرستان تالش،(هشتپر)منطقه ای جنگلی ییلاقی به نام شیله وشت با اختلاف ارتفاع حدود 1250 متر از سطح دریا که شامل سه دیوار فنس شده با ارتفاع دو متر مستتر شده با پرچین و شمشاد سبز می باشد.

2-ساختمان بر اساس نقشه های ارسالی اجرا میگردد،که با توجه به شیب تند زمین اجبارا پارکینگی با ارتفاع  حدود 4 متر و ابعاد 8*11 در قسمت زیر احداث می گردد که ممکن است برای داشتن فضای سبز بهتر مجبور شویم پارکینگ را به واحد مسکونی تبدیل کنیم یا اینکه دسترسی به پارکینگ از کناره سمت راست تعریف گردد در غیر این صورت محل پارک دو دستگاه خودرو در فضای ازاد پشت درب طراحی گردد.

3-در دو قسمت جلو و پشت ساختمان فضای سبز لازم است که در قسمت پشت از بالاترین نقطه تا تراز صفر ساختمان اختلاف ارتفاع حدود 4 متر با ابعاد پیوست شده می باشد و در این قسمت احداث باربکیو طولی،محل نگهداری هیزم و سرویس بهداشتی نما چوبی و… لازم است در فضای سبز جلو ساختمان احداث برکه ای صخره ای با سنگ قلوه ای و آلاچیقی با نشیمنگاه شش نفره با داشتن منقل ،شومینه یا مکانی جهت روشن کردن اتش طراحی گردد. در دو طرف زمین نیاز مبرم به پیاده رو می باشد که عرض پیاده رو سمت راست حدود 3.5 می باشد که با امتداد آن تا بالا پس از گذر از کنار بنا به فضای سبز پشت ساختمان متصل می گردد.

4-در دیواره ضلع شرقی پس از جانمایی و طراحی درب پارکینگ و درب نفر رو این دیواره با مصالح غیر ساختمانی تا ارتفاع 2.50 و ترجیحا سبزینه ای طراحی گردد.

 


زمان تحویل و داوری طرح ها

تاریخ ثبت نام : 27 آذر

تاریخ ارسال آثار : تا انتهای تاریخ 27 آذر 97 ساعت 23:59 

 شرایط مسابقه

وزش باد در اکثر فصول سال از سمت جنوب به شمال می باشد.

پوشش گیاهی و درختی با اقلیم منطقه سازگار باشد.

رنگ ورق فلزی سقف قهوه ای تیزره با نوک مدادی انتخاب گردد.

سقفها ترجیحا با شیب نوک تیز مثلثی طراحی نگردند.

 

 

 جوایز

30.000.000 ریال

نام مسابقه طراحی سقف شیبدار و فضای سبز
چاپ
مسابقه طراحی سقف شیبدار و فضای سبز
ارسال شده: آذر 14, 1397,
دسته ها: اخبار, مسابقات,
نظرات: 0,
نویسنده: technosakht3
تعداد نمایش ها: 71

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید