تاثیر طرح ملی مسکن در بازار ملک چیست؟

طبق گزارش تکنوساخت (Technosakht.com و به نقل از تسنیم، مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با رادیو به انتخاب عنوان اقدام ملی برای ساخت مسکن اشاره کرد و گفت : انتظار می رود در این طرح همه افراد و سازمان هایی که در ساخت و ساز دستی در کار دارند به وسیله دولت به بازی گرفته شوند و در یک اقدام ملی و همه جانبه وضعیت فعلی را بهبود یابد.

وی خاطرنشان کرد : اگر می خواهیم به طرح ملی مسکن جامعه عمل بپوشانیم باید بانک مرکزی ، وزارت مسکن و سازمان های مربوطه باهم تفاهم نامه ای امضا کنند و با دخالت بخش خصوصی این کار را انجام دهند چراکه دولت با هر بودجه و امکاناتی نمی تواند چنین طرح بزرگی را یک تنه پیش ببرد. درواقع همه باید زیر یک چتر این طرح بزرگ را پیش ببرند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه 184شغل کلیدی به مسکن بستگی دارد ، اظهار کرد : این مشاغل ، تولیدی جز مسکن ندارند یا تولیدات دیگر آنها به مسکن مربوط می شود. بنابراین هر زمان به ساخت و ساز و اقتصاد مسکن بی توجه باشیم دچار رکود اقتصادی خواهیم شد.

قلی خسروی بیان کرد : بیش از 85 درصد مصالح ساختمانی در داخل کشور تولید می شود که بخش بزرگی از آنها در اختیار دولت قرار دارد ، که می تواند با قیمت گذاری مناسب ، نرخ آن را به ثبات برساند و به این طریق از افزایش قیمت مسکن تا مقدار زیادی جلوگیری خواهد شد.

وی در خصوص تسهیلات خرید مسکن گفت : در همه دنیا برای خرید مسکن وام در نظرگرفته می شود که تا 85 درصد هزینه خرید را پوشش می دهد اما تسهیلات اعطا شده در ایران تنها شامل بخشی از ارزش واقعی ملک است. از سوی دیگر تسهیلات مسکن در این کشورها با کارمزد کم پرداخت می شود در حالی که در ایران نرخ وام بسیار بالاست.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه ما محکوم به ساخت مسکن ملی هستیم تاکید کرد : برای تشویق بخش خصوصی و رونق بازار مسکن باید سازه ها و افراد موفق در این حوزه را مورد تشویق قرار داده و به مردم معرفی کنیم.

قلی خسروی بیان کرد : همه سرمایه گذاران بخش خصوصی باید تمام منابع مالی خود را در یک نقطه متمرکز کنند تا یک صندوق مالی با سرمایه مطلوب شکل بگیرد و در ادامه ساخت مسکن ملی تحت مدیریت و حمایت وزارت راه و شهرسازی آغاز شود.

 : ‌
نام تاثیر طرح ملی مسکن در بازار ملک چیست؟
نوع محصول-خدمات نظام مهندسی, تکنوساخت, اخبار, اجاره مسکن در تهران, اجاره مسکن ارزان در تهران, اجاره بهای مسکن در تهران, اجاره مسکن تهران, اجاره خانه حیاط دار در تهران, اجاره بهای مسکن, اجاره مسکونی تهران, اجاره خانه در تهران, اجاره مسکن روزانه تهران, اجاره خانه غرب تهران, اجاره خانه غرب, اجاره خانه قدیمی در تهران,
Print
تاثیر طرح ملی مسکن در بازار ملک چیست؟
ارسال شده: مهر 24, 1398,
دسته ها: اخبار, اخبار روز,
نظرات: 0,
نویسنده: admin300
تعداد نمایش ها: 124

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته